Czym wyróżniają się rowery fitness?

Velo-city_2013_bicycle_paradeRowery są sprzętami sportowymi, które cieszą się niemalejącą popularnością. Jednak z roku na rok powstaje coraz więcej ich rodzajów, aby dopasować je odpowiednio do naszych potrzeb. Jednym z ciekawych modeli jest rower fitness, o którym warto dowiedzieć się więcej.

Czy wyróżniają się rowery fitness?

Chcąc odróżnić ten rodzaj rowerów od wszystkich innych, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim chodzi tutaj o kierownicę, która jest całkowicie prosta. Oprócz tego wyróżniają się one również tak zwanym sztywnym widelcem i wspornikiem przy siodełku. Warto zdawać sobie również sprawę z tego faktu, iż tego typu rowery posiadają bardzo często koła o rozmiarze 28 cali.

Dlaczego coraz więcej osób wybiera rowery typu fitness?

Ich popularność wynika z kilku kwestii. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że są one znacznie szybsze i zwinniejsze. Dają możliwość zakładania różnych typów opon, dlatego sprawdzają się naprawdę na różnych nawierzchniach. Przy okazji osoby, które korzystają z tych rowerów, mają wrażenie, że znacznie bardziej oszczędzają energię i przez to mogą przejechać dłuższe trasy. Dzieje się to przede wszystkim dzięki wcześniej wspomnianym widelcom i sposobie ich zamontowania.