Miesiące zimowe również mogą być wypełnione różnymi aktywnościami oraz działaniami. Umieszczają one jednak człowieka w środku chłodnej atmosfery. Niektóre sytuacje są konieczne ze względów zawodowych, podczas gdy inne są kwestią rekreacji. Jednym z najbardziej popularnych wyborów odzieżowych ułatwiających przetrwanie w tych zimnych warunków pogodowych jest bielizna termiczna. Nie tylko pozwala ona na utrzymanie stałej temperatury ciała, ale również odprowadza na zewnątrz wilgoć.

Kalesony termoaktywne bardzo często użytkowane są jako w formie bielizny. Wykorzystane do ich produkcji materiały są tworzone ze specjalnym splotem, aby zapewnić wygodne dopasowanie oraz optymalny efekt izolujący.

W ten sposób powstają nie tylko kalesony, ale również inne elementy bielizny, które także produkowane są z materiału termicznego. Dotyczy to zarówno całych kompletów termoaktywnych, jak i poszczególnych elementów odzieży, np. bluz czy kurtek.

Istnieje wiele przypadków, w których dobre kalesony termoaktywne mogą zapewnić człowiekowi dodatkową warstwę ochronną. W szczególnie zimnych porach roku pierwsza warstwa odzieży to zwykle bielizna termiczna. Kalesony termoaktywne idealnie nadają się do uprawiania sportu, ponieważ pozwalają na zachowanie lekkiego ubioru podczas wyczerpującej aktywności fizycznej. Jednocześnie bardzo sprawnie odprowadzają pot na zewnątrz, dzięki czemu możliwe jest zachowanie pełnego komfortu.