Lubimy spędzać wolny czas aktywnie. Chodzimy na siłownię, basen, a gdy tylko zrobi się cieplej, wybieramy aktywność na świeżym powietrzu. Bieganie, jazda na rolkach, a przede wszystkim jazda na rowerze to dyscypliny, które wybieramy najczęściej.

Aby uprawiać sport bezpiecznie powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Jeżeli chodzi o jazdę rowerem to najważniejsze jest dokładne przygotowanie sprzętu, zwłaszcza po zimie. Sprawdzamy ciśnienie powietrza w oponach i sprawność hamulców, smarujemy łańcuch. Ważną kwestią dotyczącą naszego bezpieczeństwa są też dzwonki do roweru. Ich cena nie jest wygórowana, więc możemy wymieniać je nawet co sezon, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Przed pierwszą jazdą należy sprawdzić też wysokość siodła oraz odpowiednie zamocowanie kół. Dla zachowania bezpieczeństwa w czasie jazdy powinniśmy zakładać kask.

Jeżeli jesteśmy właścicielami roweru miejskiego to na rynku dostępnych jest wiele artykułów podkreślających indywidualny charakter naszego jednośladu. Podstawowym i niezbędnym elementem jest koszyk (wykonany z plastiku, metalu lub wikliny), do którego dobrać można kolorową wyściółkę. W tym samym deseniu dopasować można też osłonki na manetki oraz pokrowiec na siodło, a także blokadę przeciwkradzieżową. Nieodzownym elementem są też pasujące do całości dzwonki do roweru.

Uprawiając jakikolwiek sport zawsze należy brać pod uwagę kwestię własnego bezpieczeństwa. Banalny, mogłoby się wydawać, na przykład, dzwonek rowerowy może uratować przed upadkiem lub niechcianą kolizją.