koszulki-termoaktywne

Oprócz odpowiednio dobranego materiału, przy wyborze odpowiedniej koszulki termoaktywnej warto zwrócić uwagę na krój tego elementu sportowej garderoby. Większość sprzedawców jest w stanie zarekomendować swoim klientom koszulki termoaktywne odpowiednie do preferowanej aktywności. W sklepach dostępne są modele posiadające stosunkowo luźny krój, a także zdecydowanie bardziej przylegające do ciała, które idealnie dopasowują się do sylwetki.

Koszulki termoaktywne o przylegającym kroju bardzo dobrze odbierają wilgoć ze skóry, jednak nie są one polecane dla wszystkich użytkowników. W wielu przypadkach zbyt obcisła koszulka termoaktywna może nie być zbyt komfortowa. Wybór w tej kwestii powinien być więc kwestią indywidualną, dlatego warto kierować się przed wszystkim predyspozycjami własnego ciała oraz mieć na uwadze jego ograniczenia. W przypadku wybrania zbyt mocno przylegającej koszulki termoaktywnej występuje również ryzyko przerwania materiału lub rozchodzenia się zbyt mocno naciągniętych szwów.

Alternatywą dla ciaśniejszych koszulek termoaktywnych są modele o zdecydowanie luźniejszym kroju. One również bardzo dobrze spełniają swoje funkcję i doskonale odprowadzają wilgoć. Decydując się na luźniejszy krój można również pozwolić powietrzu na przedostawanie się pod koszulkę, co może korzystnie wpłynąć na proces chłodzenia organizmu przy wysiłku, a także zwiększa komfort podczas długotrwałej wyprawy górskiej.