rowery krossZakup roweru do 1500 złotych tak prostą sprawą nie jest. Zwłaszcza, że nieco poniżej tej kwoty można znaleźć sporo modeli z marketu, które przez wielu rowerowych wyjadaczy są nazywane wyrobami roweropodobnymi. Czy to oznacza, że potencjalni rowerzyści są zmuszeni zainwestować więcej? Na szczęście nie!

Hamulce
Doskonałym przykładem odzwierciedlającym to, czego możemy oczekiwać od rowerów do 1500 złotych są rowery Kross w tej cenie. Większość z nich posiada już hamulce tarczowe (odpowiedniej jakości). Choć nadal nie nadają się one do wyczynowej jazdy, to jakiś poziom sobą reprezentują.

Żegnaj sztywny widelcu!

Trudno w tym przedziale znaleźć rower Kross, który nie posiadałby już wszędobylskich amortyzatorów. Niemniej niektóre trekkingi tej oferują jeszcze w tym zakresie sztywny widelec.

Przerzutki
W rowerach do 1500 złotych można jeszcze liczyć na tradycyjne Shimano. Czasem jednak można znaleźć perełkę i trafić chociażby na Alivio (choć to rzadkość). Mało który rower w tej cenie oferuje przerzutki planetarne. A szkoda…

Jak widać, znalezienie dobrej klasy rowerów do 1500 złotych nie jest aż tak trudne. Zawsze można też poszperać po Internecie i wyszukać części rowerowe Kross nieco wyższej generacji.