Rożne narzędzia potrzebne do roweruOdpowiednie narzędzia rowerowe warto zabierać ze sobą nie tylko w długie i planowane z wyprzedzeniem trasy. Czasem niepozornie wyglądający przyrząd, który wcale nie zajmuje zbyt wiele miejsca, pozwoli na zaoszczędzenie czasu i nerwów.

Praktyczny niezbędnik rowerowy
Część narzędzi rowerowych można mieć w podręcznym przyborniku, pozostałe mogą pozostać w warsztacie z przeznaczeniem do użycia w razie większej awarii. To, co z pewnością niezbędne to pompka rowerowa. Wiele razy może zdarzyć się, że wyruszając w trasę można zapomnieć o sprawdzeniu stanu powietrza w kołach. Najlepiej, aby była to pompka podłogowa z wymiennymi końcówkami, a także z manometrem.

Na pewno przydatne okażą się także różnego rodzaju klucze, a więc klucze imbusowe, płaskie, płaskie specjalne, a także oczkowe. Przy naprawie roweru niezbędny może okazać się także śrubokręt, a dokładniej ich zestaw, czyli zarówno śrubokręty płaskie, jak i krzyżakowe, najlepiej posiadające różne długości i różne szerokości końcówek. Kombinerki, obcinacz oraz smar pozwalający szybko naoliwić części roweru także powinny znaleźć się w dobrym niezbędniku. Posiadając odpowiednie narzędzia i umiejętności nie będzie konieczności serwisowania roweru ani płacenia za drogie naprawy.