Jeżeli chodzi o snowboard to w dzisiejszych czasach możemy wyróżnić dwa rodzaje butów oraz cztery rodzaje wiązań. Poszczególne rozwiązania mniej lub bardziej pasują do konkretnego stylu jazdy, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć, dzięki czemu będzie można dokonać właściwego zakupu. Osoby, które uwielbiają freestyle najczęściej sięgają po popularne wiązania in-stripe i bardzo miękkie buty. Osoby, które lubią bardzo szybko zjeżdżać ze stoku wybierają głównie wiązania twarde ze sztywnymi butami. Pamiętać należy oczywiście o tym, że każdy sportowiec posiada swoje indywidualne upodobania, dlatego też to od nas samych zależy z których rozwiązań skorzystamy.

Wiązania snowboardowe flow

Solidne wiązania snowboardowe flow umożliwiają bardzo szybkie wpinanie i wypinanie identycznie jak w przypadku popularnych wiązań step-in. Co warte podkreślenia uwagi wiązania tego typu zapewniają również trzymanie stopy i funkcjonalności na takim samym poziomie jak wiązania strap-in. Specjalny spoiler nachyla się, dzięki czemu można swobodnie wsunąć stopy. Podniesienie spoilera powoduje z kolei zablokowanie wiązań.

Gdzie sprawdzą się wiązania flow?

Wiązania snowboardowe flow doskonale sprawdzą się przede wszystkim u osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie styl alpejski. Wiązania tego typu przeznaczone są również do freestyle’u, który w naszym kraju cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiązania nie są polecane do jazdy w dużym puchu i do freeride’u.