Koszula w kratę damska jest niewątpliwie jednym z najczęściej spotykanych elementów damskiej garderoby. Idealnie pasuje do stylizacji eleganckiej, jak i codziennej. Wybierając taki ubiór trzeba kierować się kryteriami jego przeznaczenia – czy damska koszula kraciasta ma być dopełnieniem specjalnego wydarzenia, czy może wypełnić luźny outfit look do trampek na imprezę w gronie bliskich znajomych?

Koszula w kratę gingham 

Inaczej nazywana kratą vichy, charakteryzuje się regularnymi pionowymi i poziomymi paskami, które przecinają się pod kątem prostym. Dzięki temu zabiegowi wzór przybiera formę identycznych pod względem wielkości kwadratów.

Koszula w kratę tattersall

Zwana również jako windowpane. Kratka na koszuli w tym wypadku powstaje po przecięciu się cienkich linii. Koszule te mają białą albo jasno pastelową bazę. Paseczki natomiast są koloru brązowego, zielonego, czarnego lub burgundowego.

Koszula w drobną kratę

Idealna do codziennych stylizacji. Często spotyka się model w drobną dwu- lub trójkolorową kratę.

Zabieg ten służy wzmocnieniu efektu wielowarstwowości, który w tym przypadku zlewa się w całość. Jeśli któraś kobieta nie ma w swojej garderobie jeszcze damskiej koszuli w kratę, to ten model będzie idealnym wyborem.