Koszulki rowerowe – jakie kupić?

Wybierając się na przejażdżkę rowerową powinno zaopatrzyć się w specjalną koszulkę. Dobór odpowiedniego modelu koszulek rowerowych będzie zależał od indywidualnych upodobań użytkownika.

Jaki wybrać model?
Koszulka powinna przede wszystkim zapewnić odpowiedni komfort cieplny oraz odprowadzić nadmiar wilgoci. Najczęściej do produkcji koszulek stosuje się mieszankę poliamidu z domieszką poliestru. Uzyskany materiał zapewni skuteczne odprowadzenie potu, jest także elastyczny oraz nie nasiąka nieświeżymi zapachami, przez to pozostaje dłużej świeży. Bardzo często koszulki takie mają przy szyi zamek, który można rozpiąć i zwiększyć dopływ powietrza.

Charakterystycznym elementem koszulek na rower jest też przedłużany tył. Taki krój jest spowodowany pozycją kolarza na rowerze. Kiedy jest się pochylonym na rowerze, warto by koszulka była z tyłu dłuższa. Posiadają one także na plecach niedużych rozmiarów kieszonki, w które można wrzucić drobiazgi. Koszulki rowerowe powinny także mieć odblaskowe elementy. Ważne, by były one z przodu i z tyłu. Przez odblaski będzie się bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu.

Zadania koszulki
Każda koszulka na rower powinna spełnić kilka kryteriów. Należą do nich między innymi: przewiewność i transportowanie wilgoci na zewnątrz, właściwości szybkiego schnięcia, gwarancja idealnego dopasowanie do ciała.

Podsumowanie
Koszulka rowerowa powinna być wygodna oraz podnosić komfort jazdy. Ważny jest materiał oraz walory estetyczne. Przecież na rowerze też trzeba się dobrze prezentować.