kurtki puchoweChcąc kupić dobrej jakości kurtkę zimową, już teraz warto zacząć się rozglądać po sklepach. Wkrótce pojawią się nowe kolekcje na najbliższą zimę, a w sklepach, szczególnie internetowych, można kupić kolekcje zeszłoroczne, często w obniżonych cenach. Od kilku sezonów kurtki puchowe są hitem, jeśli chodzi o odzież zimową i nie zanosi się na to, aby to się zmieniło. A jeśli chodzi o kurtki bardziej profesjonalne, to puchowe będą popularne zawsze, gdyż należą do niezwykle użytecznych.

Rodzaje kurtek puchowych

Przystępując do zakupu kurtki wypełnionej puchem, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj puchu. Są jego dwa zasadnicze rodzaje: puch naturalny i puch sztuczny. Najbardziej profesjonalne kurtki puchowe wykonane są z tego pierwszego, który jest lepszym izolatorem. Kurtki do noszenia na co dzień najczęściej wypełnione są puchem sztucznym. Jest on tańszy, ma nieco gorsze właściwości izolujące, ale do codziennego użytku nadaje się idealne.

Kurtki puchowe i ich ważne cechy

Poza rodzajem puchu i ciepłotą kurtki, warto zwrócić przy zakupie uwagę na kilka innych cech, które decydują o tym, w jakich warunkach kurtka się sprawdzi. Poza rodzajem puchu, ważna jest jego sprężystość, za którą idzie stopień izolacji ciepła. Przydatna jest też powłoka odporna na nasiąkanie. Ważne cechy, jakimi charakteryzują się kurtki puchowe, jak każde inne zresztą, to obecność ciepłego kaptura, a także przedłużane plecy.