Buty marki Converse stały się swojego rodzaju klasyką w kategorii obuwia młodzieżowego. Obuwie z popularnym logiem gwiazdki noszone było zarówno przez dziewczęta, jak i chłopców, zaskakując prostotą designu i wygodą. Jednak czy po kilku latach firma ta cieszy się tak samo dużą popularnością wśród młodzieży?

Conversy poniżej kostki

Oprócz klasycznych trampek z logiem gwiazdki na kostce, firma wypuściła jeszcze parę innych linii produktów. Nie mają one już tak kultowego designu – są krótsze, sięgają poniżej kostki i nierzadko brakuje rzucającego się w oko loga firmy. Logo Converse Star zostało przeniesione na język buta, przez co jest znacznie mniej zauważalne. W większości oryginalnych trampek pozostał jednak rozpoznawalny, kolorowy pasek powyżej podeszwy. Nie licząc znaków szczególnych, but niewiele więc różni się od poprzedników.

Popularność wśród młodych

Po kilku latach firma Converse wciąż cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Nie stała się jednak tak kultowa jak inne marki sportowe, takie jak Adidas czy Nike. Dużą popularnością cieszy się linia butów Converse One Star, która jest niezwykle uniwersalna i pozytywnie zaskakuje wygodą. Motywem przewodnim w tym typie „conversów” jest biała gwiazda, naszyta na boku butów. Nieco mniejszą popularność zdobyła linia Converse Counter Climate, stanowiąca ciekawą i oryginalną wariację na temat pierwotnego designu obuwia tej firmy.