narzędzia1Wszyscy amatorzy kolarstwa muszą mieć świadomość, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy na drodze pełnej innych pojazdów, przede wszystkim samochodów. Niestety, sieci ścieżek rowerowych w miastach nie są aż tak rozbudowane, aby możliwe byłoby całkowite zrezygnowanie z podróżowania po jezdni. Dlatego każdy rowerzysta musi zadbać o odpowiednią widoczność na drodze Pomóc mogą w tym rozmaite akcesoria rowerowe, które okazują się być bardzo przydatne również podczas pozamiejskich wycieczek.

Odpowiednie dodatki w rodzaju akcesoriów rowerowych mogą bardzo skutecznie uchronić kolarza przed groźnym wypadkiem. Dlatego warto zaopatrzyć się w różne elementy odblaskowe, takie jak kamizelka czy opaska. Wśród wielu interesujących akcesoriów rowerowych wyróżnić można na przykład dodatki wyposażone w migające diody. Są to m.in. opaski na ramiona oraz klipsy na obuwie rowerowe.

Dobre akcesoria rowerowe pełnią wiele funkcji naraz. Pozwalają na bardzo dobre i skuteczne uwidocznienie rowerzysty na drodze, a także zapewniają mu bezpieczeństwo i łatwą rozpoznawalność w przypadku wypadku i zagubienia na nieznanych trasach. Jest to szczególnie przydatne po zmroku oraz w przypadku występowania dużej mgły.