Moda sportowa jest popularna głównie wśród młodzieży. Stawia ona na ten rodzaj ubioru ze względu na wygodę i niejako również oryginalność. Noszenie ubrań tych samych co rówieśnicy dla wielu nastolatków stanowi swoistą ujmę na honorze, dlatego tak bardzo chcą oni wyróżniać się w tłumie.

Dla młodzieży uprawiającej regularnie aktywność fizyczną w postaci różnych dziedzin sportu moda sportowa jest szczególnie ważna. Stawiają oni na ubrania, które są nie tylko modne i pokazują ich indywidualny styl, ale również okażą się wygodne i nie będą krępować ruchów podczas ćwiczeń. Dużą rolę odgrywają tutaj koszulki. Wśród aktywnej młodzieży sprawdzają się t-shirty z nadrukiem, ale zwiewne i wygodne, tak by nie przeszkadzały podczas treningu. Podczas gdy dziecko w wieku szkolnym potrzebuje koszulki na zajęcia wychowania fizycznego, to pragnie by choć odrobinę odróżnić się od swojej klasy.

Ważna jest nie tylko marka danej koszulki (https://supersklep.pl/koszulki), której nazwa często budzi swojego rodzaju respekt wśród innych, bo kto nie chciałby posiadać oryginalnej koszulki Nike, Puma czy Adidas. To co wyróżnia jest dodatkowo kolor. Bardzo popularne w modzie sportowej stały się koszulki w przykuwających wzrok kolorach. Jest to_jasny, cytrynowy żółty, czy limonkowa zieleń, ale także błękit i różnego rodzaju odcienie niebieskiego oraz w przypadku kobiet – róż. Koszulki są dobrze dopasowane lub luźne, a materiał z którego wykonane są sprawiają, że nasze ciało wykorzystuje większą ilość mięśni, przez co sport jest bardziej efektywny.