Odzież turystyczna powinna przede wszystkim gwarantować wygodę. Musi być wytrzymała, elastyczna, dobrze dopasowana do rodzaju aktywności. Funkcjonalność nie musi jednak wykluczać estetyki. Przykładem stylowej i komfortowej odzieży outdoorowej są ubrania firmy Fjallraven – jednego z czołowych producentów ubrań przeznaczonych do celów turystycznych.

Jakie kryteria musi spełniać odzież turystyczna?

Turystyka narzuca odzieży pewne wymagania. Liczy się przede wszystkim komfort. Bluzy i spodnie nie mogą obciskać, powinny gwarantować swobodę ruchów oraz wygodę nawet użytkowane w trudnych warunkach. Istotną kwestią jest użyta tkanina. Ta powinna chronić przed przegrzaniem, zmarznięciem i deszczem. Jednocześnie musi być bardzo wytrzymała. Firma Fjallraven (https://www.polarsport.pl/fjallraven.html) używa w produkcji specjalnych materiałów sportowych, które wyprodukowane zostały z wyjątkowo wytrzymałego włókna. W efekcie ubrania są miękkie i przyjemne w dotyku, ale trwałe, solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale osłaniają przed chłodem i deszczem, w żaden sposób nie blokują ruchów.

Oferta firmy Fjallraven: odzież i akcesoria outdoorowe

Kompletując wyprawkę na wyprawę, trzeba wyposażyć się nie tylko w sportowe ubrania, ale również niezbędne akcesoria. Fjallraven oferuje również drobne akcesoria turystyczne: ergonomiczne, odciążające kręgosłup plecaki i torby, wytrzymałe paski do spodni, ciepłe czapki, portfele, saszetki. Wszystkie uszyto z mocnych tkanin i zadbano o maksymalny komfort użytkownika.