Parametry techniczne, które warto znać w swoim rowerze

kross evado 4.0Większość okazjonalnych rowerzystów wybiera swój sprzęt pod wpływem impulsu lub panującej mody. Przykładem mogą być tu chociażby rowery miejskie, które szturmem podbiły ulice w ostatnich latach. Tymczasem z upływem dni i pokonanych kilometrów często pojawiają się wątpliwości i zniechęcenie, bo rower nie jest taki, jak tego oczekiwaliśmy.

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, wynika to z nieznajomości podstawowych parametrów, jakimi poszczycić się mogą różne rodzaje rowerów. Nasze wymarzone dwa kółka o pięknym, opływowym kształcie ramy i wysoko podniesionym siodełku nie sprawdzą się, jeśli uwielbiamy jeździć po lesie i szutrowych drogach. Zwyczajnie zaczniemy się męczyć, bo przełożenie nie takie, bo ciężko pod górkę albo z jeszcze innych powodów. W takim wypadku najlepiej postawić na rower typowo turystyczny, który z łatwością dopasuje się do wymagającego terenu, dzięki odpowiednim warunkom technicznym. Przykładem takiego sprzętu jest Kross Evado 4.0 (https://www.dobrerowery.pl/kross-evado-4-0-2017), wyposażony w lekką, wytrzymałą ramę oraz hamulce i biegi odporne na działanie warunków atmosferycznych czy piasku. Tego rodzaju rower wprost idealnie nadaje się na długie wycieczki, bo łączy wygodę z dopasowaniem do trudniejszego terenu.

Kross Evado 4.0 jest oczywiście jednym z wielu modeli o podobnych parametrach, jednak może posłużyć za wzór przy wyborze sprzętu odpowiedniego dla naszych potrzeb. Wiele osób zapomina, że poza świetnym wyglądem, w rowerze przede wszystkim liczy się wnętrze, a dobry wybór będziemy chwalić sobie na długo.