parkourObecnie wielu z nas stara się uprawiać różnego rodzaju aktywność fizyczną. Aktualnie, zwłaszcza wśród młodych osób, najbardziej popularną dyscypliną jest parkour. Jednak jak w każdej aktywności fizycznej, również i w tej możemy odnieść kontuzję, a przede wszystkim nabawić się bolesnych odcisków. Czy można skutecznie sobie z tym radzić?

Parkour jest aktywnością fizyczną uwielbianą przez wiele młodych osób. Jednak jest często niebezpieczne, ponieważ łatwo można doznać kontuzji, a także różnego rodzaju otarć. Niestety najgorzej jest w przypadku odcisków, które uniemożliwiają uczestnictwo w treningach przez najbliższych kilka dni. Czy rzeczywiście tak musi być?

Warto wiedzieć, iż obecnie na rynku możemy znaleźć doskonałe produkty, które pozwolą nam na szybkie wygojenie się naszych ran i powrót do aktywności. Obecnie te popularne produkty działają jak druga skóra. Posiadają specjalistyczny skład, który pozwala utrzymać wilgotność skóry. Tym samym przyczyniają się do szybkiego wygojenia się rany. Również chronią nasz odcisk przed różnego rodzaju bakteriami oraz zanieczyszczeniami. Są bardzo cienkie, dzięki temu możemy je stosować w różnorodnych miejscach, szczególnie na naszych stopach. Dzięki temu nie będziemy czuli dyskomfortu, a plaster natychmiast zacznie działać nawet wtedy, gdy zdecydujemy się znów ćwiczyć. Obecnie najbardziej popularny produkt z tej serii to plaster na odciski Compeed.

Warto wiedzieć, iż obecnie na rynku możemy spotkać specjalistyczne plastry na odciski (np. w aptece Nowa Farmacja), dzięki którym nawet jeżeli nabawiliśmy się bolesnych odcisków, nadal możemy kontynuować nasze treningi.