Puchowe kurtki – na co zwrócić uwagę

Odpowiednia odzież to wymóg, który musi być spełniony, aby aktywny wypoczynek przebiegał bez zakłóceń. Nie chodzi tutaj tylko o estetykę (chociaż ona też nie jest bez znaczenia), ale przede wszystkim o jakość wykonania, trwałość i funkcjonalność. Bez odpowiedniej puchowej kurtki trudno cieszyć się zimową aktywnością, jak te https://bit.ly/2Oug8YT. Oto najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy jej wyborze.

  1. Trzeba sprawdzić, czy producent odzieży z wypełnieniem puchowym posiada certyfikat Responsible Down MammutStandard, który oznacza, że przestrzega on zasad zrównoważonych metod chowu zwierząt oraz odpowiednio wynagradza zatrudnionych pracowników. Wybierając odzież oznaczoną znakiem R.D.S, wspiera się uczciwych producentów. Kurtki z tym znakiem jakości oferuje między innymi marka Mammut.
  2. Dobrze jest zwrócić uwagę na sprężystość, ponieważ to jeden z najważniejszych parametrów naturalnego wypełnienia. Puch dobrej jakości to taki, który posiada ponad 650 CUIN (cale sześcienne na uncje). Jest to standard w produktach firmy Mammut, parametry takie mają między innymi kurtki z kolekcji „Inspired by Engadin”. Oczywiście wraz ze wzrostem sprężystości rośnie cena odzieży.
  3. Stosunek puchu do pierza to ważna informacja zawarta na metce kurtki. Najlepsza proporcja to 96/4 (96 gramów puchu do 4 gramów pierza), ale wyroby o stosunku 90/10 są również bardzo wysokiej jakości. Taki stosunek wypełnienia posiadają między innymi kurtki z modelu Broad Peak marki Mammut.