Rozmiar ramy w damskim rowerze trekkingowym

Inwestując w nowy rower trekkingowy damski warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar ramy, która odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Praktycznie każdy producent oferuje specjalne tabelki, dzięki którym znając wzrost kierowcy można dobrać idealną wysokość ramy. Pamiętać należy jednak o tym, że w przypadku ramy kierować należy się nie tylko wzrostem. Każdy człowiek jest inny i nawet dwie osoby o identycznym wzroście mogą mieć zupełnie inną długość nóg.

Idealne rama dla kobiet

Jak pokazują najnowsze badania kobiety mają zdecydowanie dłuższe nogi niż mężczyźni, dlatego też w ich przypadku można pozwolić sobie na zakup wyższej ramy. Najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie nogi od poziomu krocza do śródstopia i pomnożenie uzyskanego wyniku przez 0,63. Jest to doskonała propozycja dla osób, które chcą kupić trekkingowy rower damski online. Przy zakupie sprzętu w sklepie stacjonarnym warto po prostu „przymierzyć” rower i przejechać się nim na krótkim dystansie.

O czym należy pamiętać

Zdecydowana większość producentów podaje rozmiar ramy w calach, dlatego też wynik należy podzielić nie przez 0,63 tylko przez 2,54. Warto zwrócić uwagę także na materiał z którego wykonana jest rama. W dzisiejszych czasach można znaleźć ramy stalowe, karbonowe i aluminiowe, które mają wielu zagorzałych zwolenników. Stalowe ramy jak powszechnie wiadomo montowane są głównie w najtańszych modelach. Ich wadą jest oczywiście spora waga, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla kobiet.