Zdrowy tryb życia stał się ostatnimi czasy bardzo popularny, podobnie jak piłka nożna. Dlatego też wielu rodziców decyduje się na posłanie swoich dzieci na zajęcia piłkarskie. Mają one zaszczepić w maluchach miłość do sportu i aktywności fizycznej. Wybierając się na trening, warto wiedzieć, co spakować do torby dla swojej pociechy.

Strój piłkarski

Odpowiedni strój jest bardzo ważny. Nie trzeba od razu kupować stroju typowo piłkarskiego. Równie odpowiedni może być zwykły dres. najważniejsze, by nie krępował ruchów malucha i był dobrze dopasowany pod względem rozmiaru. Powinien być wykonany z oddychających materiałów, by nie powodować przegrzania organizmu.

Ochraniacze piłkarskie

Są bardzo ważne, jeśli chce się uniknąć bolesnych kontuzji i stłuczeń. Piłka nożna bywa czasem dość brutalnym sportem, w którym łatwo o rożnego rodzaju obrażenia. Ochraniacze piłkarskie ze sklepu KajaSport ochronią nogi malucha w razie niebezpiecznych sytuacji. Kupić je można w każdym sklepie sportowym.

Buty

Jeśli trening odbywa się na naturalnej trawie, najlepszym wyborem będą specjalistyczne piłkarskie buty – korki. Zwiększają one przyczepność i zapobiegają poślizgom. Do treningu odbywającego się na zamkniętej hali, lepiej spakować do torby buty przeznaczone na śliskie parkiety – tak zwane halówki. Ważne, by było to obuwie dobrej jakości, zapewniające stopie odpowiednią stabilizację i będące dobrze dopasowane do stopy malucha.