new balance 996 beżRynek niewiele się zmienił w tym roku; takie marki jak Supreme, Palace i podobne wciąż dominują na rynku streetwear. Konglomeraty takie jak Vans, Adidas, 996 New Balance i Nike odegrały ogromną rolę zgodnie z oczekiwaniami. To pozostawia pewną ilość miejsca dla nowych, oryginalnych marek, które nadadzą tempo.

W 2017 roku widzieliśmy wiele trendów streetwearowych, odfiltrowanych z mody i z ulic w Japonii i Chinach. Widzieliśmy cykl kilku starszych trendów z lat 80-tych i 90-tych.

Trendy Streetwear

Haftowana róża to jeden z największych trendów streetwearowych 2017 roku. W czasach, gdy Internet rządzi całą twórczą zawartością, wydaje się, że najskuteczniejsze trendy w modzie streetwear to te, które po prostu zmieniają kontekstualizację czegoś, co już było.
Widzieliśmy, jak konsumenci odchodzą od markowych logo i zaczynają używać minimalistycznych symboli, aby stworzyć kulturę antymonopolową na rynku odzieży ulicznej.

Teraz projektanci produkują ubrania, które są podwójnie skonstruowane (gdzie dwie tkaniny są zszyte) lub dzielone drukowaniem, aby uzyskać podobny efekt. Najlepsze jest to, że większość projektów jest niedopasowana, co oznacza, że ​​projekt i kolory nie pasują do miejsca, w którym są zszyte.

Paski zawsze były popularne, ale w tym roku trudno je było pominąć. Miały jeszcze silniejsze wejście na scenę streetwear. Poziome paski są idealnym dodatkiem do letniej garderoby i nie są zbyt krzykliwe. W tym czasie nie mówimy tylko o paskach. Wokół rękawów i pojedynczych paneli zastosowano wiele pasków, aby dopełnić minimalistyczną odzież. Szybko rośnie sportowy trend w stylu ulicy. To przede wszystkim sztuka noszenia odzieży sportowej i gimnastycznej w codziennym stroju. Sportowe marki, takie jak Adidas, Puma i Balance 996, całkowicie dominują na scenie. Nie tylko kurtki, spodnie i bluzy, na ulicach można zaobserwować bogaty wybór stylowych butów New Balance 996.