Ważne jest bezpieczeństwo, ale i komfort

licznik rowerowy bezprzewodowyKupując rower rzadko kiedy otrzymujemy maszynę wyposażoną we wszystkie potrzebne do jazdy akcesoria. To na co stać większość sprzedawców, to dołączenie do roweru dzwonka i ewentualnie podczas akcji promocyjnej oświetlenia, co jest bardzo słabym rozwiązaniem. Co należało by dokupić do świeżo nabytego roweru, aby cieszyć się z jazdy bezpiecznie i wygodnie?

Coś dla bezpieczeństwa

Elementy wyposażenia, które koniecznie muszą się znaleźć w każdym rowerze to wspomniane już oświetlenie i dzwonek, a także zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, pompka i kask rowerowy. Dobrze by było również posiadać dodatkową kamizelkę odblaskową, która znacznie zwiększa widoczność rowerzysty po zmroku.

I coś dla wygody

Oprócz elementów, których głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, na rynku znaleźć można również akcesoria poprawiające wygodę i zwykłe gadżety. Zaliczyć do nich można specjalne ubiory dla rowerzystów, sakwy rowerowe, czy też liczniki rowerowe bezprzewodowe.
O ile specjalny ubiór, jak i sakwa rowerowa nawet dla całkowitego amatora ma duży sens, w końcu jeździ się z nimi wygodniej. To już licznik rowerowy bezprzewodowy docenią jedynie rowerzyści, którzy korzystają ze swoich dwóch kółek w sposób znacznie bardziej zaawansowany niż zwykłe niedzielne wycieczki, czy podróże do pracy. Te mini komputery potrafią rejestrować i analizować całą wyprawę, co pozwala na skrócenie czasu przejazdu i zwiększenie tempa jazdy.