deskorolkiJeśli pragniesz nauczyć się jeździć na deskorolce i planujesz jej zakup, musisz na początku poszukać informacji w tym temacie. Zakup nieodpowiedniej deskorolki to strzał w stopę, a o to nietrudno. Na rynku istnieje wiele rodzajów deskorolek, które nie będą odpowiednie dla początkującego skejta. Jazda na desce jest możliwa w każdym wieku. Dla wielu osób to styl życia, a także wspaniałe hobby.

Poznaj rodzaje deskorolek

Niewątpliwie początkowym krokiem jest poznanie rodzajów deskorolek. Tylko wtedy możliwe będzie wybranie odpowiedniej deski. Dostępne są deski na ulicę, na rampę, do zjazdów, a także w teren.

Deski na ulicę

Deska na ulicę służy głównie do jeżdżenia po asfalcie. Jednym z rodzajów deski na ulicę jest tzw. cruiser. To najlepszy wybór dla osoby początkującej. Deskorolka tego rodzaju jest inaczej wyprofilowana, nie jest zgięta z przodu. Zawiera ona wyższe i szersze kółka. Uczy utrzymania równowagi oraz podstawowych trików.

Deska do zjazdów

To nic innego, jak deska longboard. Jest ona długa i inaczej wyprofilowana niż normalna deska. Pozwala na osiąganie sporych prędkości, posiada miękkie kółka. Tradycyjnie występuje w rozmiarze jednego metra.

Uniwersalne parametry

Dla osób początkujących zaleca się zwracanie uwagi na parametry deskorolki. Twardość kółek powinna wynosić 99A, ich wymiary zaś 52-55 mm. Najlepsza deska to taka o wymiarach 78,5 cm na 20 cm. Idealne łożyska to ABEC-3 lub ABEC-5.