Wybór ramy rowerowej

niezwykle wytrzymała rama rowerowa

Decydując się na zakup roweru szczególną uwagę należy przyłożyć do wyboru odpowiedniej ramy. To właśnie do niej montuje się wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia, a także to właśnie rama określa charakter roweru, pozycje podczas jazdy, a co tym idzie komfort. Dobrze wykonana zapewni, że rower będzie służył przez bardzo wiele lat.

Wybór odpowiedniego materiału

Najpowszechniej spotykanym materiał z jakiego wykonane są ramy rowerowe jest aluminium. Do jego największych zalet zaliczyć można:

  • niską cenę
  • bardzo dużą dostępność
  • bardzo dobrą sztywność
  • odporność na uszkodzenia

Cechy te sprawiają, że ramy aluminiowe są doskonałą propozycją dla większości użytkowników rowerów, zarówno tych amatorskich, jak i tych delikatnie bardziej zaawansowanych. Jeśli jednak od roweru oczekujemy bardziej wyczynowego charakteru, konieczne jest wybranie innego tworzywa.

Jak najlżejsza rama rowerowa

Użytkownicy, którzy traktują jazdę na rowerze w sposób znacznie bardziej poważny i aspirujący do miana zaawansowanych, a może i pół profesjonalnych użytkowników dwóch kółek, ogromną wagę przywiązują do wagi swojego zestawu rowerowego. Jest w tym dużo sensu ponieważ pozbywając się zbędnych kilogramów zyskujemy nie tylko lepsze tempo jazdy, ale również zapas sił na o wiele dłuższe odcinki tras.

Osoby walczące o każdy kilogram najwięcej uzyskać mogą na wyborze odpowiedniej ramy. Karbonowa rama rowerowa Zico Bike jest ogromnym skokiem na przód dla wielu użytkowników. Zwykła aluminiowa rama zależnie od rodzaju waży od kilku do nawet kilkunastu kilogramów. Rama karbonowa potrafi z wagą zejść nawet poniżej 1 kg. Jest to różnica ogromnie odczuwalna dla każdego. Wadą tego materiału jest niestety cena, która potrafi oscylować w granicach nawet kilkunastu tysięcy złotych za jedną ramę. Dokładając do tego koszt osprzętu kwoty stają się na prawdę ogromne.