Kiedy powinno się rozpocząć naukę jazdy na nartach dla dzieci? Wielu specjalistów jest zdania, że nie należy tego robić przed ukończeniem przez malucha 4. roku życia, gdyż wcześniej jest on na to niegotowy psychiczne i fizycznie. Jednak coraz częściej proponuje się już naukę trzylatków. Ma to jednak głównie formę zabawy na śniegu. Poza tym warto pamiętać, że każde dziecko jest inne i rozwija się w innym tempie. Nie wolno go przede wszystkim do tego sportu zrazić.
Duże znaczenie ma wybór miejsca gdzie dziecko będzie uczone jazdy na nartach. Coraz więcej szkółek narciarskich posiada przystosowane dla małych dzieci wyciągi taśmowe i nie tylko. Kluczowym elementem jest jednak bezpieczeństwo malucha. Trzeba więc unikać tras trudniejszych, gdzie nietrudno o wypadek. Nauka jazdy na nartach dla dzieci  powinna być prowadzona na stokach łagodnych, bez znacznych spadków. W przypadku malucha na początku wystarczą narty wypożyczone. Nauka zaczyna się od oswojenia go ze sprzętem. Poza tym na początku należy nauczyć go poruszać się na nartach, co przecież wcale łatwe nie jest. Dopiero później przechodzi się do nauki jazdy i wykonywania już nieco trudniejszych manewrów np  skręcenia. Kluczem do sukcesu jest spokój i nienaciskanie na malucha, gdyż może to przynieść tylko  skutek odwrotny do zamierzonego.

pexels-photo-290452Kiedy powinno się rozpocząć naukę jazdy na nartach dla dzieci? Wielu specjalistów jest zdania, że nie należy tego robić przed ukończeniem przez malucha 4. roku życia, gdyż wcześniej jest on na to niegotowy psychiczne i fizycznie. Jednak coraz częściej proponuje się już naukę trzylatków. Ma to jednak głównie formę zabawy na śniegu. Poza tym warto pamiętać, że każde dziecko jest inne i rozwija się w innym tempie. Nie wolno go przede wszystkim do tego sportu zrazić.

Duże znaczenie ma wybór miejsca gdzie dziecko będzie uczone jazdy na nartach. Coraz więcej szkółek narciarskich posiada przystosowane dla małych dzieci wyciągi taśmowe i nie tylko. Kluczowym elementem jest jednak bezpieczeństwo malucha. Trzeba więc unikać tras trudniejszych, gdzie nietrudno o wypadek. Nauka jazdy na nartach dla dzieci powinna być prowadzona na stokach łagodnych, bez znacznych spadków. W przypadku malucha na początku wystarczą narty wypożyczone. Nauka zaczyna się od oswojenia go ze sprzętem. Poza tym na początku należy nauczyć go poruszać się na nartach, co przecież wcale łatwe nie jest. Dopiero później przechodzi się do nauki jazdy i wykonywania już nieco trudniejszych manewrów np  skręcenia. Kluczem do sukcesu jest spokój i nienaciskanie na malucha, gdyż może to przynieść tylko  skutek odwrotny do zamierzonego.