Lot paralotnią może być doskonałym prezentem dla wszystkich tych którzy marzą o niezapomnianej przygodzie. by jednak obdarować daną osobę warto najpierw zorientować się, czy tego typu aktywności będą leżały w jej zainteresowaniach. Należy bowiem pamiętać że lot paralotnią to specyficzny sport, który dostarcza adrenaliny i wrażeń, ale też wymaga od osób w nim uczestniczących odwagi i braku lęku wysokości.

Bezpieczeństwo podczas lotu paralotnią

Wiele osób na pewno zastanawia się czy lot paralotnią jest bezpieczny. odpowiedź jest twierdząca, ponieważ wbrew pozorom paralotniarstwo uznawane jest za jeden z najbezpieczniejszych sportów. Według specjalnie prowadzono statystyk, tak zwane statystyk urazowości, Sport ten nigdy nie pojawia się w pierwszej dziesiątce, co też czyni go bezpieczniejszy pośród wielu innych bardzo popularnych sportów jak chociażby jazda na nartach czy nawet piłka nożna.. Co więcej w paralotniarstwie stosuje się specjalnie zaprojektowany sprzęt, którego zadaniem jest podnoszenie bezpieczeństwa lotu. Odpowiednio przygotowana paralotnia jest bezpieczna.

Lot paralotnią – kup voucher i podaruj bliskim niezapomniany Prezent Życia.

Specjalne środki ostrożności

Sprzęt, który stosowany jest do loty na paralotni poddawane jest rygorystycznym nadzorczą, a dla wzmocnienia bezpieczeństwa lotów jest on nie ostatnie sprawdzany Regulowany i wymieniany. co więcej wszystkie loty na paralotni które organizowane są przez zewnętrznych organizatorów, mogą odbywać się wyłącznie na sprzęcie który posiada ważną kartę paralotni z aktualnym wypuszczeniem do lotu.