Co warto wiedzieć o kaskach rowerowych?

kask rowerowyJazda na dwóch kółkach to niewątpliwa przyjemność, jednak chwila nieuwagi może przesądzić o upadku i bolesnej kontuzji. Z tego powodu, każdy miłośnik roweru podczas jazdy powinien zachować szczególną ostrożność, a także zadbać o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście nie ma co przesadzać – jazda po ścieżkach rowerowych mieście w pełnym komplecie ochraniaczy będzie bez sensu. Jednak nawet na tak niepozornych wycieczkach zawsze warto mieć ze sobą kask.

Jak dopasować odpowiedni model?

Przy wyborze kasku rowerowego full face najważniejszym aspektem jest jego rozmiar i dopasowanie do kształtu głowy. Aby ocenić potrzebny rozmiar kasku, wystarczy użyć metra krawieckiego i zmierzyć obwód głowy. Jednak przed zakupem zawsze trzeba kask przymierzyć, zwłaszcza jeżeli obwód głowy jest na granicy poszczególnych rozmiarów. Nie bez znaczenia pozostaje komfort użytkowania – kask oprócz tego, że bezpieczny, musi być również wygodny.

Wygoda użytkowania kasku

Kaski rowerowe różnią się między sobą. Różnice te widoczne są zarówno w wyglądzie poszczególnych produktów jak i w ich budowie. Przy rekreacyjnej jeździe po mieście doskonale sprawdzą się kaski lekkie. Warto wziąć pod uwagę także system wentylacji. Pełny kask może utrudniać cyrkulację powietrza, co będzie skutkowało tym, że zwłaszcza w upalne dni można będzie się szybko przegrzać. Takie kaski na rower przeznaczone są do jazdy wyczynowej na krótkich dystansach.