Czym kierować się wybierając kamerę sportową?

Wielu miłośników aktywnego trybu życia lubi dokumentować swoje wyczyny. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się sprzęt do nagrywania sportowych wyczynów. Jego wybór nie jest jednak prosty.

Mowa oczywiście o kamerach sportowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i typów tego typu sprzętu. To sprawia, iż wybór odpowiedniej kamery wcale nie jest taki prosty. Dlatego decydując się na taki zakup zwrócić należy uwagę na kilka czynników.

Po pierwsze, konstrukcja. Tu zadać należy sobie pytanie czy kamera będzie używana także pod wodą. Jeśli tak, wówczas koniecznie musi posiadać wodoodporną obudowę. Na szczęście większość kamerek sportowych posiada obudowę wodoszczelną.

Kolejnym istotnym elementem jest rozdzielczość kamerki. Jeśli chce się nagrywać filmy wysokiej jakości jest to wówczas czynnik najważniejszy. Najlepsza będzie kamera pozwalająca na nagrania w rozdzielczości 4K.

kamerki sportowe

Nie można oczywiście zapomnieć o kącie widzenia obiektywu. Najlepsze kamerki sportowe posiadają szeroki kąt widzenia. Dzięki temu objąć można oczywiście jak największy obraz.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o dwóch elementach. Pierwszym z nich jest mikrofon. Oprócz obrazu dobra kamera sportowa musi także idealnie rejestrować dźwięk. Jest to kolejny element jaki brać należy od uwagę wybierając kamerę. Drugim istotnym elementem jest łączność, czyli wi-fi. Każda dobra kamera musi posiadać funkcję wi-fi, a tym samym możliwość połączenia się z Internetem.