Skok na bungee Kraków to czynność polegająca na skakaniu z wysokiej konstrukcji połączonej z dużą elastyczną linką. Wysoka konstrukcja jest zwykle stałym przedmiotem, takim jak budynek, most lub dźwig; ale możliwe jest również skakanie z ruchomego obiektu, takiego jak balon na ogrzane powietrze lub helikopter, który ma zdolność unoszenia się nad ziemią.

Ciekawa atrakcja

Elastyczna lina po raz pierwszy zastosowana w skokach na bungee, i wciąż używana przez wielu operatorów komercyjnych jest fabrycznie produkowanym plecionym sznurkiem amortyzującym. Ten specjalny sznur bungee składa się z wielu pasm lateksu zamkniętych w wytrzymałej osłonie zewnętrznej. Zewnętrzną osłonę można nakładać, gdy lateks jest wstępnie naprężony, tak że odporność sznurka na rozciąganie jest już znacząca na naturalnej długości sznurka. To daje mocniejsze, ostrzejsze odbicie. Pleciona osłona zapewnia również znaczące korzyści w zakresie trwałości.

Atrakcja dla wielu osób

Urazy związane ze skakaniem na bungee można podzielić na te, które występują po skoku wtórnym w związku z nieszczęściem sprzętu lub tragicznym wypadkiem oraz te, które występują niezależnie od środków bezpieczeństwa. Właśnie dlatego warto uważać podczas takiego skoku. Urazy, które występują pomimo środków bezpieczeństwa, na ogół dotyczą nagłego wzrostu ciśnienia wewnątrznaczyniowego w górnej części ciała podczas odrzutu linki. Skok na bungee (Kraków – kup tutaj) cieszy się sporą popularnością.