Każda osoba planująca wyprawę w góry powinna zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową nawet jeżeli prognoza pogody nie przewiduje opadów. Nie wszyscy jednak mają świadomość jaką kurtkę wybrać. Czym powinno się sugerować przy dokonywaniu ostatecznego wyboru?

Na jaką kurtkę warto się zdecydować?

Kurtka przeciwdeszczowa Marmot Minimalist Jacket jest doskonałą opcją dla turystów górskich, którzy wyznają ideologię minimalizmu. Producent podjął bowiem decyzję o zastosowaniu podstawowych udogodnień, które mogą w rezultacie przyczynić się do zdecydowanego zwiększenia efektywności praktycznie w każdej górskiej działalności.

Należy koniecznie zaznaczyć, że w omawianym modelu kurtki przeciwdeszczowej wykorzystana została przez producenta membrana GORE-TEX® Paclite®. Nie wszyscy turyści górscy mają świadomość, że jest to niezawodna ochrona przed deszczem, która spowoduje, że nie będzie konieczne uzależnianie swoich planów od pogody. Wystarczy bowiem zapakować kurtkę do plecaka, a następnie wykorzystać, gdy będzie taka konieczność. Innowacyjna technologia sprawia, że produkt nie będzie zajmował dużo miejsca w środku. 

Ponadto w celu jeszcze efektywniejszego zabezpieczenia materiału przed ewentualnym namakaniem wykorzystano wzmocnienie DWR. Warto wiedzieć, że nadaje ono dodatkowe właściwości powodując, że tkanina będzie opierała się cząsteczkom wody podczas deszczu. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim w górskich wycieczkach.

Kurtki Marmot Minimalist dostępne pod adresem: https://www.polarsport.pl/kurtka-marmot-minimalist-konf.html