Wyjazdy pod namiot to świetna przygoda, przy czym do takiej wycieczki trzeba w odpowiedni sposób się przygotować. Wybór namiotu wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Na co zwrócić uwagę robiąc takie zakupy?

Jaki rodzaj namiotu?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są różne rodzaje  namiotów. Można znaleźć namioty kempingowe, trekingowe, całoroczne, wyprawowe, także należy dopasować model namiotu do swoich potrzeb. Kolejna bardzo ważna sprawa to dobór odpowiedniej wielkości namiotu – musi być optymalna. Jeżeli najczęściej podróżujemy we dwójkę albo w czwórkę, lepiej zdecydować się na większy namiot. Pamiętajmy, że im większy namiot kupimy, tym będzie trudniejszy w transporcie.

Namioty turystyczne mogą być tunelowe albo kopułowe. Ten pierwszy opiera się na pałąkach wygiętych w półkola, natomiast kopułowy jest stawiany na planie kwadratu.

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając namiot można zdecydować się również na dodatkowe udogodnienia w postaci przedsionka, tropiku, na rynku dostępne są również namioty turystyczne samorozkładające się wyposażone w sprężysty szkielet, który jest na wszyty w materiał na stałe. Pamiętajmy też, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania namiotu oraz materiał. Niestety dobre namioty są dość drogie, nie mniej jednak warto w niej zainwestować, dzięki temu można mieć pewność, że posłużą na lata i nie ulegną tak szybką zniszczeniu.