Lot paralotnią Wrocław to sport, który w dzisiejszych czasach zyskał ogromną popularnością. Przeznaczony jest on dla osób, które są odważne.

Lot paralotnią

Oprócz manipulowania hamulcami pilot paralotni musi również pochylić się, aby prawidłowo sterować. Takie przesunięcie ciężaru można również zastosować do bardziej ograniczonego sterowania, gdy użycie hamulca jest niedostępne. Bardziej zaawansowane środki kontroli można uzyskać, manipulując bezpośrednio taśmami lub liniami skrzydła. Najczęściej linie łączące się z najbardziej zewnętrznymi punktami przedniej krawędzi skrzydła mogą być użyte do skłonienia skrzydełek do złożenia. Podnośnikami łączącymi się z tyłu skrzydła można również manipulować w celu sterowania, jeśli hamulce zostały zerwane.

Bezpieczny lot

Nagłym podmuchom wiatru można przeciwdziałać przez bezpośrednie pociągnięcie taśm nośnych i unieruchomienie skrzydła, unikając w ten sposób upadków lub niezamierzonych startów. Lot paralotnią we Wrocławiu to prawdziwa frajda dla wielu osób. Wraz ze zmniejszeniem efektywnej powierzchni skrzydła zwiększa się obciążenie skrzydła i staje się ono bardziej stabilne. Jednak kąt ataku jest zwiększony, a jednostka jest bliższa prędkości przeciągnięcia. Nurkowanie spiralne jest najszybszą formą kontrolowanego szybkiego zniżania; agresywne nurkowanie spiralne może osiągnąć prędkość opadania. Pilot naciska hamulce z jednej strony i przenosi ciężar na tę stronę, aby wywołać ostry zakręt.