Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać podejściowe buty w góry, które biją rekordy sprzedaży. Największą zaletą obuwia tego typu jest przede wszystkim to, że są one bardzo lekkie, wygodne i umożliwiają bezpieczne chodzenie po górach. Podejściówki wyróżniają się twardszą podeszwą, dzięki czemu poradzą sobie doskonale w trudniejszych warunkach.

Idealne buty na graniowe wspinanie

Podejściowe buty w góry doskonale sprawdzą się podczas kilku dniowych wycieczek w góry. Obuwie tego typu wykorzystywane jest jedynie w sezonie letnim i wiosennym. Buty podejściowe poradzą sobie również przy podejściach w skałkach i przy drogach wspinaczkowych. Warto rozejrzeć się głównie za niskimi modelami, które na polskich górach sprawdzą się najlepiej. Pamiętać należy jedynie o tym, że buty tego typu nie zabezpieczają kostki, dzięki czemu można uzyskać większą swobodę podczas marszu. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które preferują nieco szybsze tempo w górach.

Modele z climbing zone

W ostatnim czasie bardzo dobrze sprzedają się buty w góry w sklepie PolarSport, które wyposażone są w climbing zone. Mowa tutaj o specjalnym fragmencie podeszwy pod palcami, który posiada dobrze przyczepną gumę. Buty tego typu bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet przy dość stromym terenie. Warto oczywiście inwestować w oryginalne buty od renomowanych producentów, które wykonane są z solidnych i wytrzymałych materiałów.