Rower crossowy – dobry na każdą okazję

rower crossowyPodczas wyboru roweru powinniśmy się zastanowić, gdzie najczęściej jeździmy na rowerze. Od tego zależy bowiem, jakiego rodzaju rower powinniśmy kupić.

Rowerem po górach

Jeśli zamierzamy jeździć po terenach górskich to sprawa jest dosyć prosta. Należy wybrać w takim przypadku rower górski, który posiada stosunkowo małe, ale przede wszystkim grube opony. Można jeździć więc na nim nawet po bardzo nierównej nawierzchni.

Rowerem przez miasto

Jeśli nasza aktywność rowerowa ogranicza się jedynie do dojazdów do pracy to powinniśmy wybrać rower, którym łatwo jest się poruszać po mieście. Co ciekawe, również w tym wypadku polecany jest rower górski, jednak równie dobrze będą nam służyły w mieście rowery crossowe. Generalnie rzecz w tym, aby rower, na którym jeździmy po mieście miał względnie grube opony, ponieważ w polskich miejscowościach wciąż niewiele jest ścieżek rowerowych i często trzeba jeździć po nierównych chodnikach.

Wyczynowo po asfalcie

Jeśli zamierzamy jeździć na rowerze wyczynowo, jednakże po asfalcie, to niewątpliwie najlepszy będzie rower crossowy. Możemy również kupić rower szosowy, jednakże na rowerze crossowym mamy mniej ograniczeń. Na rowerach crossowych najlepiej jeździ się bowiem po asfalcie, jednak równie dobrze można przemierzać na nich leśne ścieżki.