Spodnie do biegania na chłodniejsze dni

biegaczka 3Poranny jogging przed pracą, czy wieczorny trucht w celu utrzymania kondycji – bieganie staje się ostatnio coraz popularniejszym sportem. Tego typu aktywność fizyczna ma naprawdę wiele zalet – jedną z nich jest dostępność – na ten sport stać dosłownie każdego. W porównaniu do np. drogiego kolarstwa crossowego, biegacz powinien zadbać li i tylko o dobre, wygodne buty oraz odzież, która nie krępuje ruchów. Aktualnie możemy znaleźć wiele interesujących propozycji, takich jak kurtka z dobrej gatunkowo tkaniny czy ergonomicznie skrojone, ciepłe spodnie dla biegacza. Co rozumiemy przez „idealne” spodnie do tego typu sportów?


Po pierwsze: oddychająca tkanina

Elastyczne spodnie do biegania powinny doskonale odprowadzać pot i wilgoć, jednocześnie chroniąc nogi przed wiatrem i zimnem. Mamy dość spory wybór spodni, czy też nawet całych kompletnych dresów, uszytych z tkanin termoaktywnych. Taka odzież z pewnością spełni oczekiwania nawet największego zmarzlucha!


Biegaczu, bądź widoczny na drodze
Jesień, zima, przedwiośnie – to czas, kiedy dość szybko zapada zmrok. Dobrze byłoby, gdyby nasza garderoba zawierała jakieś odblaskowe elementy. Kilka jasnych punktów na tle naszej sylwetki sprawi, że będziemy z daleka widoczni dla kierowców – to ważne, szczególnie gdy biegamy w pobliżu ruchliwych ulic.