Szybsza regeneracja po treningu

końska maśćIntensywny trening często powoduje silne zmęczenie mięśni, które potrzebują czasu na regenerację. Ten proces można przyspieszyć dzięki zastosowaniu dobrej maści rozgrzewającej.

Końska maść to preparat, który jest często wykorzystywany przez sportowców. Dzięki zawartości różnych wyciągów z roślin takich jak kasztanowiec zwyczajny, arnika oraz eukaliptus sprawia, że zmęczone mięśnie szybciej odzyskują pełną sprawność. Maść można stosować na kontuzje, ale także po bardzo intensywnym treningu. Szybsza regeneracja pozwala na lepszy odpoczynek i powrót do dalszych treningów. Maści rozgrzewające są szczególnie skuteczne, gdy stosuje się je w połączeniu z masażem, który dodatkowo rozgrzewa, poprawia ukrwienie oraz przyspiesza wchłanianie się preparatu.

Maść końska ma wiele różnych innych zastosowań i przydaje się nie tylko w przypadku uprawiania sportu. Jest również doskonałym środkiem, które sprawdza się w przypadku przeziębień oraz innych infekcji dróg oddechowych, a także bólów reumatycznych.