W co się ubrać zimą na rower

Jest zima – musi być zimno, jak mawiał klasyk. Tymczasem, okazuje się, że wcale nie musi być zimno. Nawet jazda na rowerze w zimie może okazać się ogromną przyjemnością, oczywiście pod warunkiem, że rowerzysta będzie wiedział, w jaki sposób należy się przygotować do takiej eskapady. Co założyć na siebie w zimie, aby zachować komfort cieplny i jednocześnie się nie przegrzać? Z pomocą przyjdą w tym przypadku profesjonalne ubrania na rower.

odzież rowerowa

Odzież do jazdy na rowerze w zimie

W lecie zazwyczaj nie ma takiego problemu – wystarczy ubrać na siebie coś, co nie krępuje ruchów. W zimie kwestia odzieży rowerowej komplikuje się nieco bardziej. Niskie temperatury to jedno. Dochodzi do nich często również zimny i przenikliwy wiatr, który dodatkowo obniża temperaturę odczuwalną. Odpowiednia odzież rowerowa zapewni jednak bez problemu komfort każdemu, nawet najbardziej wybrednemu rowerzyście.

Co na siebie włożyć?

Absolutną podstawą w miesiącach zimowych powinna być dobrej jakości bielizna termoaktywna, która z jednej strony będzie zapewniała komfort cieplny, a z drugiej zadba o odpowiednie odprowadzenie potu. Nie bez znaczenia pozostaje także kurtka na rower. Powinna być ciepła i jednocześnie dobrze, jeżeli będzie chroniła od wiatru. Przy niskich temperaturach nie wystarczy sam kask, warto założyć pod niego czapkę, w przeciwnym razie można szybko nabawić się zapalenia ucha. Całości dopełnią zimowe spodnie rowerowe ze specjalnym miękkim wypełnieniem w okolicach pośladków, które sprawi, że siodełko nie będzie tak bardzo uwierać.