Żeglarstwo to też sport!

Chociaż jeszcze niedawno żeglarstwo kojarzyło się przede wszystkim z rodzajem turystyki i rekreacji czy nawet transportu, obecnie coraz więcej osób zaczyna je traktować jako poważną dyscyplinę sportową. Zauważa się to między innymi po nieustannie pojawiających się zawodach, zarówno indywidualnych, jak i grupowych, w wielu krajów świata. Podczas organizowanych regat mogą wziąć udział tylko i wyłącznie żaglówki charakteryzujące się podobnymi parametrami.

2778261635_070e442464Dzięki temu o wygranej nie aż tak bardzo decyduje jakość posiadanej łodzi, lecz również umiejętność sterowania nią. Poszczególne rodzaje żaglówek można przypisać do jednej z kilku klas. Najwyższą jest klasa olimpijska, którą wykorzystuje się podczas igrzysk olimpijskich – potwierdzają one istotę żeglarstwa jako jednej z nieustannie rozwijających się i pozyskujących coraz więcej swoich zwolenników, dyscyplin sportowych.

Aby zacząć uprawiać żeglarstwo i móc samodzielnie pływać łódką trzeba ukończyć szkolenie na sternika wodnego – takie szkolenia odbywają się kilka razy w roku pod tym linkiem znajdziesz wszystkie informacje dotyczące szkoleń żeglarskich