Dzisiaj coraz więcej czyta się i słyszy o boosterach testosteronu. Czym one w zasadzie są? Jakie mają działanie? Czy ich zażywanie jest w ogóle bezpieczne? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej.

Czym są boostery testosteronu?

Generalnie rzecz ujmując są to substancje zwiększające poziom testosteronu w organizmie, same zaś oczywiście testosteronem nie będące. Najczęściej są to substancje pochodzenia roślinnego. Dwie najbardziej znane to oczywiście żeń- szeń i buzdyganek naziemny. Warto jeszcze podkreślić, że południowoamerykańskim odpowiednikiem żeń – szenia jest roślina o nazwie maca – też często stosowana jako booster testosteronu.

Jakie jest działanie boostera testosteronu?

W jaki sposób w zasadzie działają takie boostery testosteronu? Otóż poprzez zwiększanie w organizmie poziomu testosteronu, doskonale one wpływają na wzrost potencji u panów oraz na wzrost libido. Co więcej także panowie mówią, że czują się zdecydowanie bardziej męsko – w końcu wzrasta ich poziom zdecydowania i pewności siebie. Ponadto zwiększony poziom testosteronu powoduje zwiększenie się również możliwości wyrobienia prawdziwie męskiej sylwetki.

Czy stosowanie boosterów testosteronu jest bezpieczne?

Jest to dość dyskusyjne pytanie. Z jednej strony są to substancje roślinne i generalnie nie mają żadnych skutków ubocznych. Nie powinno się ich jednak stosować przez długi czas nie badając się przy tym zupełnie. Słowem – zasadniczo w porządku, ale jak zawsze trzeba uważać. Pamiętajmy także, że boostery testosterony należą do substancji, które mogą wchodzić w interakcje w innymi lekami.