Wybór idealnej kurtki zimowej damskiej nie jest łatwym zadaniem. Kurtka musi być przede wszystkim ciepła, wygodna oraz nieprzemakalna. Jeszcze lepiej, jeśli posiada kaptur, który zabezpiecza przed wiatrem oraz deszczem. 

Zakup kurtki damskiej

W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak wybrać kurtkę z kapturem damską, która będzie stylowa. Można śmiało powiedzieć, że porządna kurtka zimowa to absolutne must have w szafie. Przyda się głównie kobietom, które w chłodnych warunkach lubią poruszać się pieszo. Wśród najważniejszych zadań kurtki zimowej można wymienić utrzymanie ciepła oraz dobrą wentylację. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy, ale mieć pewność, że kurtka jest dobrej jakości. Kurtka od renomowanego producenta powinna posłużyć przynajmniej kilka sezonów. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż kupowanie nowej kurtki co sezon. Ogromny jest wybór: https://dstreet.pl/kurtki-z-kapturem-damskie kurtek damskich z kapturem, więc nawet najbardziej wymagające klientki powinny być zadowolone. Jeśli szukasz wysokojakościowych materiałów to dokładnie przestudiuj metkę. Zazwyczaj na metce umieszczone są wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu. Ważny jest oczywiście materiał, z którego kurtka była wyprodukowana. Poliester to zdecydowanie najpopularniejszy materiał. Jest sztuczny i wodoodporny, a jednocześnie bardzo tani. To właśnie cena jest największą zaletą kurtek wykonanych z poliestru. Jest to materiał, który doskonale zatrzymuje ciepło, ale niestety nie pozwala skórze oddychać. W procesie produkcji wykorzystywane są także włókna akrylowe oraz poliamidowe. Ich właściwości są zbliżone do poliestru. Bawełna jest materiałem, z którego zazwyczaj kurtki zimowe są produkowane. Jeśli pojawia się na metce to przeważnie stanowi domieszkę. Warto mieć na uwadze, że bawełna pozwala skórze oddychać, a do tego jej nie podrażnia. Syntetyki z domieszką bawełny sprawiają, że kurtka jest bardzo przyjemna w dotyku. Trzeba jednak uważać, ponieważ wtedy dużo łatwiej się gniecie. Syntetycznym zamiennikiem bawełny jest wiskoza, której właściwości są bardzo podobne. Z futra również produkowane są kurtki damskie z kapturem. Należy pamiętać, że przeważnie futro jest sztuczne, ponieważ jest tańsze. Klasyczne futerka wykonane są z norek lub królików. Bardzo popularne są także mieszanki syntetyku z prawdziwym futrem. Znaczącą różnicę między sztucznym a naturalnym futrem widać w trzymaniu ciepła. 

Rodzaj materiału

Nylon jest bardzo wytrzymałym materiałem, z którego produkowane są kurtki sportowe. Jeśli zdecydujesz się na kurtkę wykonaną z nylonu to możesz mieć pewność, że posłuży dłużej niż jeden sezon. Wełna jest także kluczowym materiałem na kurtki zimowe. Warto podkreślić, że jest to całkowicie naturalny materiał, więc pozwala skórze oddychać. Kurtki wełniane są idealne na mrozy. Kurtka będzie cieplejsza, nawet jeśli będzie tylko 15% dodatku wełny. Warstwa wierzchnia w kurtce jest podstawą. Można śmiało powiedzieć, że na wygląd kurtki największy wpływ ma warstwa wierzchnia. To, czy kurtka dobrze się układa i zabezpiecza przed zimnem, wilgocią oraz wiatrem zależy od warstwy wierzchniej. Najważniejszym zadaniem kurtki zimowej jest zatrzymywanie wilgoci, ale nie można zapominać o utrzymywaniu ciepła. Jeśli zdecydowałaś się na zakup kurtki to najpierw wybierz rodzaj wypełnienia. Naturalne wypełnienie to między innymi puch oraz pierze. Naturalne wypełnienie nie tylko dłużej trzyma ciepło, ale zapewnia również lepszą cyrkulację powietrza. Cena jest oczywiście minusem, ponieważ nie należy do najniższych. Jeśli jesteś uczulona to musisz wybrać wypełnienie syntetyczne. Poliester jest najpopularniejszą opcją. Rozmiar jest kluczową kwestią przy wyborze kurtki lub płaszcza. Z reguły osobo szybko marznące decydują się na zakup odzieży o rozmiar większej. Błędem jest noszenie zbyt małych ubrań. Małe ubrania poszerzają sylwetkę i podkreślają krągłości. Nie sprawdzą się dobrze w przypadku otyłych kobiet. Płaszcze i kurtki są stosunkowo łatwe do dobrania, więc żadna kobieta nie powinna mieć z tym problemów. Dłuższy fason z kapturem będzie idealny w zimową pogodę.