Jak nosić modne kozaki damskie za kolano?

kozaki czarne damskieModne kozaki damskie za kolano to zdecydowanie niezwykle seksowna część garderoby. Niestety stereotypy związane z tym fasonem butów powodują, że spora część kobiet w imię skromności i braku pewności siebie, rezygnuje z noszenia kozaków za kolano. Nie ma jednak takiej potrzeby. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli odpowiednio zbilansuje się poszczególne elementy stylizacji, kozaki za kolano wcale nie będą wydawać się wyzywające czy niestosowne.

Z czym łączyć modne kozaki za kolano?

Opcji stylizacji z kozakami w roli głównej jest tak wiele, że każda z pań na pewno znajdzie swoje ulubione połączenie. Kozaki można z powodzeniem łączyć z grubym, oversize’owym swetrem, który doskonale neutralizuje efekt wysokich butów. Idealnie jest zarzucić na wierzch długi płaszcz, który doda stylizacji elegancji. Do tego prosta, elegancka torebka w biurowym stylu i jesteśmy gotowe na wyjście.

Kozaki za kolano do sukienki? Dlaczego nie!

Połączenie kozaków za kolano z sukienką lub spódnicą jest niezwykle efektowne, jednak wymaga wprawy w łączeniu tych elementów garderoby. Największa trudność wynika z dopasowania odpowiedniej długości ubioru do butów, by w efekcie nie otrzymać stylizacji zbyt epatującej seksapilem.

Kozaki za kolano mogą też świetnie wyglądać w połączeniu z sukienka/spódnica o długości midi, kiedy to dyskretnie chowają się pod spódnicą.
Panie posiadające bardzo szczupłe nogi, mogą zestawiać ten fason butów z obcisłymi dżinsami albo nawet legginsami. Tu jednak należy pamiętać o tym, by na górę zarzucić coś dłuższego.