Licznik rowerowy to podstawowe urządzenie każdego rowerzysty. Pozwala on na sprawdzenie i kontrolowanie najważniejszych parametrów podczas jazdy. Na rynku jest oczywiście wiele modeli liczników. Jaki zatem model wybrać?

Licznik bezprzewodowy czy przewodowy?

Liczniki rowerowe sprzedawane są w dwóch wersjach. Są to liczniki przewodowe i liczniki rowerowe bezprzewodowe. Pierwsza różnica między tymi modelami to cena. Liczniki bezprzewodowe są droższe. Jednak jasno trzeba sobie powiedzieć, że oferują one obsługę większej ilości funkcji. Są też bardziej poręczne. Nie ma tu konieczności przeciągania różnego rodzaju linek.

Wodoszczelność

Niezależnie od tego czy ktoś woli bezprzewodowe liczniki rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/liczniki-rowerowe) czy te przewodowe to konieczne jest, aby wybrany model był wodoszczelny. W końcu jazda na rowerze czasem odbywa się także w deszczu. Wodoodporny model przy złych warunkach atmosferycznych nie będzie narażony na awarię spowodowaną deszczem.

Podstawowe funkcje licznika

Oczywiście przy wyborze licznika niezwykle ważne jest to jakie funkcje obsługuje. Zaawansowane liczniki oferują bardzo różne możliwości jednak każdy licznik musi posiadać podstawowe funkcje takie jak informacja o przejechanym dystansie, informacja o czasie jazdy, informacje o prędkości aktualnej, średniej oraz maksymalnej oraz oczywiście zegar. Jak wspomniano liczniki mogą mieć wiele innych funkcji jednak te wymienione to podstawa.