Jakie tarcze hamulcowe do roweru wybrać?

tarcze hamulcowe roweroweOsoby, które chcą wymienić tarcze hamulcowe do roweru, albo same klocki, muszą w pierwszej kolejności dokładnie zorientować się, co tak naprawdę będzie im potrzebne. Na naszym rynku jest bardzo duży wybór hamulców, które dostępne są w wielu różnych standardach mocowania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie rowerowe tarcze hamulcowe warto wybrać i na co należy zwracać szczególną uwagę poszukując najlepsze sprzętu.

Rodzaje hamulców tarczowych
W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze typy hamulców. Pierwsze do hamulce mechaniczne, a drugie hydrauliczne. W hamulcach mechanicznych klocki uruchamiane są zawsze za pomocą stalowej linki. W przypadku hamulców hydraulicznych mamy do czynienia z specjalnym płynem hamulcowym.

Średnica tarcz hamulcowych
Szczególną uwagę należy zwracać przede wszystkim na średnicę tarcz hamulcowych. W sklepach rowerowych mamy do wyboru 4 średnice: 140 mm, 160 mm, 180 mm i 203 mm. Jeżeli będziemy jeździć na bardzo trudnych terenach, to należy wybierać jak największe tarcze hamulcowe do roweru. Pod uwagę należy brać również zalecenia producenta ramy i widelec naszego roweru. W niektórych rowerach są niestety pewne ograniczenia, dlatego też nie zawsze będziemy mogli kupić upatrzone rowerowe tarcze hamulcowe.