Jeździki dla dziewczynek

W pewnym wieku dzieci pragną się nieco usamodzielnić. Nie chcą już być wożone przez rodziców w wózku. Chcą same decydować o tym, kiedy wsiąść na pojazd i ruszyć przed siebie. Dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewczynek, które mają tak samo wiele możliwości wyboru idealnego jeździka.

Jeździki dla dzieci

jezdzikiJeździk można dopasować do wieku dziecka. Dla tych najmniejszych są modele z drążkiem do pchania przez rodziców, z pełną zabudową, dzięki której maluch nie wypadnie z pojazdu i będzie czuć się bardzo bezpiecznie.

Jeździki dla dziewczynek występują oczywiście w różnych kolorach i modelach, jednak najczęściej wybierany i spotykany w sklepach jest jeździk różowy i z elementami księżniczek z bajek (ostatnimi czasy prym wiedzie księżniczka z Krainy Lodów – Elza).

Najważniejsze cechy pojazdu

Do najważniejszych cech takiego jeździka, należy przede wszystkim możliwość stabilnego siedzenia na siedzisku. Dziecko musi siedzieć pewnie i opierać całe stopy o podłoże. Jeździk musi być wyposażony w ergonomiczną kierownicę, którą można dopasować do wzrostu dziecka (zwykle dziewczynki są niższe, więc i pojazdy są odpowiednio do wieku skonstruowane).

Kupując jeździk dla dziecka warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest zbudowany. Niestety te najtańsze zwykle są zrobione z taniego plastiku, który może w łatwy sposób uszkodzić się i stać niebezpieczny dla pociechy. Warto zatem zainwestować nieco więcej i kupić taki, który będzie porządnie wykonany. Może to być plastik, może to być drewno – ważne, by materiał był wysokiej jakości.

Na zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka nie można oszczędzać. Dziecko podczas zabawy musi czuć się komfortowo  i nie może być narażone na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.