O czym warto pamiętać, kupując odzież na rower?

Jazda na rowerze to sport uprawiany przez coraz więcej ludzi. Dla wielu osób to codzienna forma aktywności. Ma to wiele zalet, jedną z nich jest przebywanie na świeżym powietrzu, co wpływa na dotlenienie organizmu. Aby jazda była komfortowa i korzystna należy zaopatrzyć się we właściwą odzież na rower. Na rynku dostępne są różne ubrania, wykonane z różnych materiałów. Czym się kierować przy ich wyborze?

Komfort przede wszystkim

odzież rowerowaUbrania rowerowe muszą być przede wszystkim wygodne. Dlatego też, nie mogą one krępować ruchów. Dotyczy to każdej warstwy ubrania, zarówno spodni, potówki, koszulki, czy kurtki. W przypadku spodni najlepsze są dopasowane do ciała, a także elastyczne. Długie spodnie, powinny posiadać na dole nogawek ściągacze. Zapobiega to wkręcaniu się nogawek w łańcuch, a także chroni przed przemoknięciem w przypadku deszczu.

Koszulka rowerowa

W przypadku tego rodzaju odzieży na rower istotny jest materiał, z jakiego została wykonana. Należy jednak wziąć pod lupę warunki atmosferyczne, w jakich poruszamy się na rowerze. Naturalna tkanina, dobrze sprawdzi się, jeśli za oknem jest chłodno. Jeśli jednak za oknem świeci słońce i jest upał, powinno się wybierać koszulki, które odprowadzają pot, czyli przewiewne. Należą do nich te, które uszyte są z syntetycznych materiałów.

Kurtka rowerowa

Kurtka rowerowa jest także ważną kwestią. Przyda się szczególnie, jeśli za oknem jest chłodno. Warto kierować się tym, aby była ona wodoodporna, a jednocześnie zapewniała przepływ powietrza, aby skóra mogła oddychać.