Rodzice wyjeżdżający w góry z małymi dziećmi bardzo często chcą nauczyć dzieci jazdy na nartach ale także chcą poszusować sobie po górach samodzielnie. Dlatego też wiele ośrodków narciarskich w górach tworzy przedszkola narciarskie. Są to miejsca, do których przyprowadza się małe dzieci, już od trzeciego roku życia, w których dzieci są uczone podstaw jazdy na nartach.

Co trzeba spełnić?

nauka jazdy na nartach dla dzieci

Zapisując wcześniej dziecko do przedszkola narciarskiego dobrze jest wytłumaczyć mu zasadę działania takiego miejsca. W internecie są zdjęcia poszczególnych przedszkoli narciarskich, dobrze jest także wcześniej pokazać mu tego rodzaju fotografie. Dziecko przyprowadzone do przedszkola narciarskiego powinno mieć swój sprzęt narciarski, być nakarmione i dobrze ubrane, tak jak wymaga tego formuła jazdy na nartach. Koniecznie sprawdź ofertę tutaj.
Wcześniej trzeba oczywiście wykupić odpowiedni karnet na zajęcia nauki.

Małe grupki

Przedszkole narciarskie to miejsce, gdzie instruktorzy nauki jazdy na nartach uczą dzieci jej podstaw. Robią to w formie zabawy, tak by zachęcić dziecko do uprawiania sportu a nie zniechęcić. Ponieważ dzieci w przedszkolu narciarskim są małe, dlatego też zajęcia są w grupkach 3 lub 5 osobowych. Dzieci są ruchliwe a miejsce nauki specjalnie nie jest bezpieczne do końca, dlatego instruktor by zapanować nad grupką takich dzieci, musi ich mieć znacznie mniej.
Przedszkole narciarskie to miejsce gdzie dzieci bawią się, uczą i mile spędzają czas na świeżym powietrzu.