Rower idealny do przestrzeni miejskiej?

rower miejski niebieskiWbrew pozorom, to nie jest wszystko jedno na jakim rowerze się jeździ. Jeszcze pod koniec ubiegłego wieku nie było takiego dylematu, ponieważ większość osób dysponowała jedynie popularnymi wówczas składakami. Mało kogo było stać na zakup roweru szosowego czy górskiego. Obecnie jednak rynek rowerowy ma do zaoferowania bardzo zróżnicowany sprzęt. Warto więc wybrać coś na miarę swoich potrzeb i oczekiwań.

Rower stworzony do jazdy po mieście

Jakie cechy musi posiadać rower, który doskonale odnajdzie się w przestrzeni miejskiej? Przede wszystkim musi być lekki, sterowny, zapewniający dobrą widoczność rowerzyście. Takie elementy wyposażenia jak amortyzatory czy przerzutki rowerowe są niekoniecznie, a często nawet i zupełnie zbędne. Plusem takich rowerów jest to, że należą one do jednych z najtańszych modeli rowerów, a co za tym idzie, na dobrej klasy rower do miasta może sobie pozwolić niemal każdy. Rowery damskie miejskie to doskonały sposób na to by się szybko i sprawnie przemieszczać.

Stylizacja dwóch kółek

W przypadku rowerów miejskich, ich wygląd ma duże znaczenie. Zwłaszcza w przypadku pań, które troszczę się o ukochane dwa kółka z taką precyzją i zaangażowaniem, jak mężczyźni o swoje samochody. Jest wiele punktów serwisowych, w których można dokonać zmiany koloru lakieru ramy, dostosowując go do własnych wymagań. Sporo osiągnąć można także dzięki stylowym dodatkom – głośnej trąbce, staromodnym lusterkom czy wiklinowemu koszykowi zamocowanemu na kierownicy.