Zalety korzystania z rowerka treningowego

Ćwiczenia aerobowe to doskonały sposób na pozbycie się bólu. Każda forma treningowa tego typu zwiększa uwalnianie endorfin, które znane są jako naturalny środek przeciwbólowy. Endorfiny przyczyniają się także do zmniejszenia lęku, stresu i depresji, które są powszechne u osób cierpiących na częsty ból pleców.

Badania wyraźnie pokazują, że stacjonarne rowerki treningowe mogą zmienić percepcję bólu. Chociaż potrzebna jest większa liczba badań nad tematem ćwiczeń aerobowych, badanie przedstawione przez amerykańskie stowarzyszenie wykazało, że jazda na rowerze treningowym pomogła zmniejszyć dyskomfort pacjentów cierpiących na przewlekły ból pleców. Badanie wykazało, że po sesji na rowerku treningowym o umiarkowanym nasileniu przez okres do 30 minut pacjenci odnotowali wyraźny ustąpienie bólu. Wynika z tego, że trening na rowerku stacjonarnym oraz inne delikatne formy ćwiczeń mogą być pomocne w zmniejszaniu percepcji i odczuć bólu u pacjentów.

Oprócz rowerków treningowych istnieje wiele innych form ćwiczeń, które zazwyczaj nie stwarzają zbytniego nacisku na kręgosłup. Przykładami takich ćwiczeń aerobowych o niskim oddziaływaniu może być joga, pilates, tai chi, terapia wodna lub pływanie. Tak jak w przypadku każdego programu ćwiczeń, warto skonsultować się z lekarzem przed wyborem rowerka treningowego. Dzięki temu wybrany program ćwiczeń będzie bardziej odpowiedni, bezpieczny i skuteczny.