Bezpieczne leki przeciwbólowe

Obecnie wiele leków przeciwbólowych, leczących ból o niskim i umiarkowanym nasileniu, dostępnych jest w każdym supermarkecie. Wynika to z tego, że są one traktowane jako potencjalnie bezpieczne i nie wywołujące wielu skutków ubocznych u osób je stosujących.

Popularne leki przeciwbólowe

Ibuprom MaxDo najpopularniejszych leków przeciwbólowych zalicza się Apap i Ibuprom Max. Cechują się one dużą skutecznością w leczeniu bólu o małym nasileniu, co w połączeniu z bezpieczeństwem stosowania czyni je odpowiednim lekiem dla osób, które z problemem nagłego bólu spotykają się rzadko. Substancją czynną w tego typu lekach najczęściej jest ibuprofen lub paracetamol, działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Na ból o większym nasileniu stosować można ponadto leki o większej zawartości substancji aktywnej, takie jak Ibuprom Max.

Skuteczność i przeciwwskazania

Należy pamiętać, że choć ogólnodostępne leki przeciwbólowe dobrze radzą sobie z bólem o małym i umiarkowanym nasileniu, w przypadku ostrego, silnego bólu nawet leki o większej zawartości substancji aktywnej mogą okazać się nieskuteczne. Ponadto podczas ich stosowania ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na alergię na którykolwiek ze składników leku, borykające się z różnymi chorobami przewlekłymi lub przyjmujące stałe inne leki. Tego typu osoby powinny przed skorzystaniem z każdego leku zasięgnąć profesjonalnej porady lekarza lub farmaceuty.