Jakie ubrania zabrać ze sobą na wyprawę w góry?

Coraz więcej osób aktywnie spędza czas, na przykład wyjeżdżając w góry na trekking lub wspinaczkę. Podziwianie pięknych krajobrazów plus ruch to doskonały relaks dla ducha i ciała. Żeby jednak czas w górach spędzić zdrowo i przyjemnie, trzeba pomyśleć też o odpowiednim ekwipunku. Poniżej kilka wskazówek, co zabrać ze sobą na wyprawę w góry dla osób o małym doświadczeniu w tym temacie.

Koszulki termoaktywne i getry termoaktywne

Jeżeli wyprawa w góry planowana jest w chłodne pory roku, koniecznie trzeba zabrać ze sobą bieliznę termoaktywną. W sklepach sportowych można kupić koszulki termoaktywne męskie oraz koszulki termoaktywne damskie, a także getry damskie i kalesony męskie, również termoaktywnej. Poza tym dla dzieci tego typu bielizna również jest warta uwagi – akurat dla maluchów będzie można wykorzystywać ją częściej. Nawet zimowy spacer z lepieniem bałwana będzie bezpieczniejszy dla dziecka wtedy, gdy będzie miało na sobie bieliznę termoaktywną.

Odzież na lato

Oczywiście koszulki termoaktywne męskie i koszulki termoaktywne damskie można kupić z rękawem długim lub krótkim. Na ciepłe pory roku warto zatem zaopatrzyć się w modele z krótkim rękawem, na górę wystarczy wtedy zarzucić nawet zwykłą koszulę jeansową albo cienką kurtkę typu softshell. Poza tym przydadzą się też wygodne górskie spodnie z materiału nie krępujące go ruchu. Sporo osób w góry chodzi w dżinsach, jednak nie jest to zbyt wygodny strój. Poza wymienioną w artykule odzieżą, warto też pamiętać o wygodnych butach oraz odpowiedniej bieliźnie. Dobrej jakości bawełniany biustonosz oraz majtki, a także skarpety potrafią w dużym stopniu zmienić jakość wędrowania po górach. Zwyczajnie stopy nie pocą się i nie ocierają w butach, a wątpliwej jakości koronka nie wbija się w kobiece ciało.