Zwiedzanie świata na dwóch kółkach to świetny sposób spędzania czasu w aktywny sposób, możliwość docierania do miejsc leżących z dala od głównych szlaków oraz okazja do podziwiania pięknych widoków. Jak wybrać rower do takich wypraw?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru turystycznego?

Solidny i wygodny – takimi cechami powinien się wyróżniać idealny jednoślad dla turysty. Rowery Kross, tworzone z myślą o miłośnikach dłuższych wypraw, są tu dobrym przykładem. W przypadku turystycznych rowerów Kross, ważna staje się solidna rama oraz grube opony, dzięki czemu turysta może spokojnie przemieszczać się i po ulicach wielkich miast, i po leśnych drogach. Ważne jest tu również dobranie dodatków, które ułatwiają bezpieczne i wygodne przemieszczanie się. Błotniki, dobre oświetlenie oraz bagażnik, dzięki któremu można zabrać ze sobą niezbędny ekwipunek – oto kwestie, które dla osób zwiedzających świat na rowerze są bardzo ważne.

Na jakie dodatki warto postawić?

Dobry rower turystyczny to szansa na wiele ciekawych wypraw, warto jednak w porę wyposażyć go w niezbędne dodatki. Przydatne mogą się okazać solidne sakwy oraz pojemne bidony, dzięki którym można zawsze mieć pod ręką zapas świeżej wody, pomocny będzie też uchwyt na telefon – idealny dla tych, którzy w trakcie jazdy korzystają z systemu GPS. Takie dodatki do rowerów Kross można nabyć bez problemów, a korzystanie z nich ułatwi życie niejednemu podróżnikowi.